19_dni-dobrosusidstva-21

Стартували ювілейні Європейські дні добросусідства

Уже десять років поспіль понтонний міст поєднує обидва боки Західного Бугу, а разом із ним дає старт Європейським дням добросусідства, які традиційно відбуваються між прикордонними регіонами Польщі та України.

Урочисте відкриття міжнародного заходу стартувало сьогодні, 9 серпня, на понтонному мосту між Адамчуками Шацького району та Збереже Влодавського повіту. Традиційно обидві делегації –Шацька та Влодавська– зустрілися на річці Західний Буг («Кордон № 1055 Збереже – Адамчуки»), де протягом трьох днів працюватиме тимчасовий пункт пропуску.

Від української сторони участь у заході взяли виконуючий обов’язки голови Волинської обласної державної адміністрації Олександр Киричук та голова Волинської обласної ради Ірина Вахович, а також інші представники обласних структур. Шацьк на днях добросусідства представляли перший заступник голови Шацької райдержадміністрації Віктор Плейтух, голова Шацької районної ради Сергій Карпук, голова Грабівської сільської ради Віталій Цвид, а також незмінна учасниця днів добросусідства протягом десяти років – Ніна Вирович, директорка Шацького МБК. З польської сторони делегацію очолив Анджей Романчук, староста Влодавського повіту.

Перерізавши символічну стрічку, Сергій Карпук та Анджей Романчук обмінялись короваями та привітали один одного щирими словами та теплими обіймами.

Після теплої зустрічі польсько-українська делегація, пройшовши митний та прикордонний пункт, вирушили на польську сторону на ювілейну Х міжнародну конференцію «Наше Полісся, наш Буг». Проте цього річ вона відбувалась не у Влодаві, а одразу на території під відкритим небом біля понтонного мосту та пункту пропуску. На цій конференції Ірина Вахович відзначила, що обом сторонам та прикордонним регіонам потрібні не тимчасові пункти пропуску, котрі відкриваються лише на три дні в рік, а постійні. Проте це вже потрібно вирішувати на рівні двох держав, про що й буде лобіювати область у Києві.

Тим часом по обидві сторони Бугу вже чекали на відкриття кордону мешканці обох прикордонних регіонів. І коли жителі Шацького району йшли до Польщі пішки, то поляки ж, в більшості, як і в минулі роки, на велосипедах, аби об’їхати територію району, помилуватися красою Світязя та відвідати найбільш курортні місця краю.

На українській стороні поляків чекала виїзна торгівля, адже популярністю у сісідів користуються різноманітні українські напої та солодощі, а також унікальна сувенірна продукція.

«Цього року Євопейські дні добросусідства – ювілейні. Добре пам’ятаю, як рівно десять років тому, також працюючи на посаді першого заступника голови Шацької РДА, довелося вперше організовувати цей захід. Але надалі нам, тобто вищій владі, треба думати над тим, як збудувати тут автомобільний пункт пропуску. Але на це потрібна політична воля двох держав, а також фінансування будівництва необхідної для цього інфраструктури (доріг, пунктів пропуску та іншого)», – відзначив Віктор Плейтух.

Далі протягом трьох днів в рамках днів добросусідства відбудуться заплив на байдарках Бугом за маршрутом Воля Угруська – Збереже (протяжність біля 25 км), IX Транскордонний забіг Поліссям за маршрутом Збереже – оз.Світязь – Збереже, змагання з риболовлі на рекреаційній території «Pompka II» на старому руслі Бугу в Битиніекомарафон SUNRISE SVITAZ як етап бігового фестивалю SUNRISE SVITAZ.

З кожним роком Європейські дні добросусідства стають все більш популярними, на яких фіксується збільшення кількості перетинів кордону. Так, у 2018 році протягом чотирьох днів було пропущено більше 41 тисячі громадян в обох напрямках; у 2017 році зафіксували 42 137 перетинів кордону, у 2016-му понтонний міст перетнули близько 50 тисяч осіб. Це майже вдвічі більше, ніж 2015 року, коли прикордонний контроль пройшли близько 27 тисяч осіб.

Нагадаємо, тимчасовий пункт пропуску працюватиме за графіком:

9 серпня (п’ятниця) – 10.00-21.00
10 серпня (субота) – 9.00- 21.00
11 серпня (неділя) – 09.00 – 23.00

Джерело: Район.Шацьк

Залишити коментар

Your email address will not be published.