alex-ware-1181227

Шацькі рятувальники просять відпочивальників бути обережними на воді

Відповідно до розпорядження голови Шацької райдержадміністрації від 22 травня 2019 року з 1 червня розпочався купальний сезон в районі.

Відпочинок на воді – найбільш приємний і корисний у будь-яку пору року. Однак перебуваючи на водних об’єктах, завжди потрібно пам’ятати про безпеку. Адже літо тягне за собою невід’ємну проблему: щороку внаслідок небезпечного поводження на водоймах гинуть люди. Навіть той, хто добре плаває, повинен постійно бути обережним, дисциплінованим і суворо дотримуватися правил поведінки на воді!

Перед тим, як зайти у воду переконайтеся:

– що під водою немає зайвих предметів: каміння, уламків металевого брухту, будівельних конструкцій, сміття, водоростей, скла;

– що місце для купання віддалене від маршруту руху плавзасобів, холодних джерел підземних вод.

Під час купання:

– зайшовши у воду, постійте, поки тіло адаптується до температури води;

– не запливайте за попереджувальні буї, не підпливайте до будь-яких плавзасобів;

– не стрибайте у воду з непризначених для цього споруд та об’єктів, особливо у місцях із недослідженим дном.

Коли побачите, що хтось тоне:

– якщо близько рятувальники, покличте їх, самі ж киньте людині предмет, який допоможе втриматися їй на воді;

– рятуючи потерпілого, підпливіть до нього ззаду або збоку і, однією рукою тримаючи людину за підборіддя, по можливості, узгодьте з потерпілим свої спільні рухи.

Після того, як витягнете потерпілого на берег:

– станьте одним коліном на землю, а на друге, напівзігнуте, покладіть потерпілого животом так, щоб голова була нижче тулуба;

– при потребі звільніть йому дихальні шляхи від мулу, водоростей одночасно викликаючи пальцями в горлі непритомного рвотний рефлекс;

– потім, поклавши потерпілого на спину, максимально відведіть йому голову назад, підклавши щось під потилицю;

– опісля починайте вдихання повітря в потерпілого – «з рота в рот» або «з рота в ніс»;

– паралельне з цим проводьте непрямий масаж серця;

– вдуваючи повітря потерпілому, робіть натискання долонями на грудну клітину у районі серця: кількість натискань на одне вдування – від 5 до 15.

Як уникнути трагедії на воді?

Варто пам’ятати, що основними умовами безпеки є навчання дорослих та дітей плаванню, суворе дотримання правил поведінки під час купання і катання на плавзасобах, постійний контроль за дітьми у воді з боку дорослих.

Відпочинок на воді допускається тільки у спеціально відведених та обладнаних для цього місцях.

Безпечніше відпочивати на воді у світлу частину доби. Купатися дозволяється в спокійну безвітряну погоду при температурі води не менше +18С, повітря не нижче +24С.

Не йдіть у воду в незнайомому для вас місці, уникайте води зі швидкою течією, не заходьте у воду нетверезим, ніколи не плавайте наодинці, особливо якщо не впевнені у своїх силах.

Купаючись на «дикому пляжі» чи у незнайомому місці – не пірнайте з берега, гірки, дерева. У воду слід заходити поволі, обережно пробуючи дно ногою. Особливо слідкуйте за дітьми: їхня поведінка у воді непередбачувана.

Щоб не звела судома руку чи ногу у воді, потрібно до плавок прикріпляти шпильку — укол нею допоможе відновити еластичність м’язів. Утримуйтеся від далеких запливів! Переохолодження – головна причина трагічних випадків.

Сектор оборонної, мобілізаційної роботи та цивільного захисту Шацької РДА, Шацький районний сектор УДСНС України у Волинській області

Район.Шацьк

Залишити коментар

Your email address will not be published.